Aplikácia učiaci deti dôležitá tel. čísla
Nová aplikácia, ktorá deťom uľahčia zapamätanie telefónnych čísel svojich rodičov, sa volá ReMUMber. Cieľom tejto aplikácie sú krízové ​​situácie, v ktorých si deti vybaví čísla, ktoré majú väčšinou uložené iba v mobilných telefónoch.

Aplikácia bola vyvinutá belgickou organizáciou Missing Child, ako píše organizácia Cesta z krízy v tlačovej správe týkajúcej sa práve spomínané aplikácie. Riaditeľka organizácie Jarmila Kubánková zmieňuje ako málo si deti pamätajú mobilné čísla rodičov. „Majú je uložená v mobile. Keď sa stratí, sú unesené alebo prídu o telefón, nemajú sa ako rodičom dovolať,“ doplnila.  

Ako to funguje?
Deti si vďaka novej aplikácii skvele zapamätajú telefónne číslo rodičov, pretože zadaním onoho telefónneho čísla odomknú telefón. A organizácie Cesta z krízy dodáva: „Kód, ktorý doteraz nemal žiadny význam, je tak nahradený číslom rodičov, ktoré má pre bezpečie, zdravie alebo život strateného dieťaťa zásadnú hodnotu.“

Organizácia Cesta z krízy zabezpečuje 24 hodín denne fungujúcu anonymný linka pre školu a rodinu na čísle 116 000. Linka dokáže radiť ako po telefóne, tak chatu alebo emailom.

Zdroj

Zdroj foto: archív tvůrců

30. 05. 2017
Ajax loader
spam@feldhost.cz