Cestujme do USA bez starostí

Už dlhšie sa pohrávate s myšlienkou spoznať krásy tak vzdialeného a príťažlivého amerického kontinentu? Nebudeme vám klamať, vybavovačiek okolo cesty, ubytovania a povolení je dosť. Avšak ak patríte medzi priemerne zarábajúce osoby, možno nie je na škodu nechať tieto formality na niekoho, kto by vám s tým vedel pomôcť. Ako na to? Pokračujte v čítaní, my Vám dokážeme, že cestovanie do USA je dnes omnoho jednoduchšie a aj lacnejšie než to bolo v minulosti.

Letenky

Dnes sa do USA dostanete nielen pomerne rýchlo ale aj lacno. Treba byť len trošku trpezlivý, vytrvalý a mať aj šťastie. Odporúčame Vám sledovať portály predávajúce letenky. Ponúkajú rôzne zľavy a akcie aj na lety do USA, najmä do New Yorku. Zvyčajne sú lacnejšie letenky mimo sezónnu, a preto sa napr. vyhnete termínom počas Vianočných sviatkov. Platí aj to, že lety s prestupom sú lacnejšie ako priame lety a s blížiacim sa termínom rastie aj cena leteniek. Takže ak chcete kúpiť letenky za čo najvýhodnejšiu cenu, hľadajte termíny počas jari alebo jesene s prestupmi a s odstupom minimálne troch mesiacov.

Ubytovanie

Na internete je Vám k dispozícii množstvo ubytovacích portálov. Výber je naozaj široký, závisí to len od Vašich požiadaviek. Nájdu sa tu lacné hostely a motely za pár dolárov, ale na druhej strane aj luxusné hotely. Najvhodnejšia je zlata stredná cesta a teda niečo dobré za rozumnú cenu. Prihliadajte aj na dostupnosť do ubytovacieho zariadenia, či sa nachádza v meste, či je daná lokalita bezpečná. Môže sa Vám stať, že si nájdete lacné ubytovanie, ale bude ďaleko od mestského života a všetkých atrakcií a následne keď prirátate náklady na dopravu zistíte, že by sa viac oplatil hotel bližšie k centru. Okrem toho prídete aj o drahocenný čas, ktorý strávite cestovaním.

Cestovná autorizácia ESTA

V minulosti nebola možná cesta do USA bez víz. A to ani v prípade, ak ste chceli vycestovať za dovolenkou. Vždy ste boli nútení žiadať o víza na americkom veľvyslanectve, čo predstavuje samozrejme zdĺhavejší proces, nakoľko je potrebné si pred návštevou veľvyslanectva vytvoriť online pozvánku, a následne ste boli povinný sa na daný termín  dostaviť na ambasádu a absolvovať pohovor. V súčasnosti je možné sa ambasáde vyhnúť, a teda celý tento proces urýchliť. Stačí Vám povolenie Esta viza. Ide o cestovnú autorizáciu, ktorá Vám umožňuje vstup na palubu lietadla smerujúceho do USA. Spomínané povolenie získate rýchlo a jednoducho, stačí Vám len počítač a pripojenie na internet. Vyplníte informácie o sebe a o svojej ceste a následne formulár odošlete. Zvyčajne do niekoľkých minút dostane elektronické povolenie na Váš email. V prípade práce, štúdia alebo dlhodobého pobytu v Spojených štátoch amerických ste stále povinný požiadať o víza, ale ak Vaša cesta bude kratšia ako 90 dní a účel cesty do USA bude turistika a poznávanie, bez problémov môžete požiadať o povolenie ESTA.

Stravovanie

Rovnako ako je to s cenami ubytovania, tak aj s cenami stravovania. Nájdete tú lacnejšie rýchle občerstvenia, ale aj luxusné reštaurácie. Ak chcete ušetriť zvoľte si známe americké reťazce rýchlych občerstvení ako sú napr.: McDonald, Dunkin´ Donats. Skvelou kombináciou je bed and breakfast (B&B) a teda ubytovanie s raňajkami, ráno si nemusíte robiť starosti s obstaraným jedla a počas dňa sa niečo pod zub určite nájde.

Už sa Vám zdá cesta do USA reálnejšia, však že? Nájdite si výhodné letenky a ubytovanie, zabezpečte si ESTA Viza, pobaľte kufor a šup, šup  za oceán. Žiadnych starostí sa báť teraz už nemusíte!

04. 10. 2017
Ajax loader
spam@feldhost.cz