Útok na počítača cez obľúbený Skype


CSIRT.CZ – Český národný bezpečnostný tím, ohlásil spôsob, akým sa do Vášho počítača útočníci môžu dostať cez obľúbený komunikačný program Skype. Už bola vydaná aj oprava programu, preto je veľmi dobré neváhať s aktualizáciou.


„Chyba pretečeniu zásobníka umožňuje útočníkom vzdialene rozbiť aplikáciu s neočakávanou výnimkou,“ vysvetlil celú záležitosť bezpečnostný analytik CSIRT.CZ Pavol Bašta a dopĺňa: „Následne sa dá útok využiť na spustenie škodlivého kódu, a to bez akejkoľvek interakcie účtu obete.“ Preto vidí zistené skutočnosti ako veľké bezpečnostné riziko. Vďaka tomuto kódu sa môžu počítačoví útočníci dostať k akémukoľvek počítaču a k údajom, ktoré sú vo vnútri, odpočúvať internetovú komunikáciu atď.


Bezpečnostné trhlinu objavil analytik Benjamin Kunz Mejri a upozornil na ňu priamo Microsoft. Tým sa hneď spustila do obehu oprava programu ešte predtým, než počítačoví piráti stihli tejto trhliny využiť. Používatelia programu Skype by nemali príliš otáľať a vykonať aktualizáciu čo najskôr. Ideálne priamo v programe Skype kliknúť na „Pomocník“ a potom vybrať „Vyhľadať aktualizácie“. 

Zdroj

Zdroj foto: Pixabay

30. 06. 2017
Ajax loader
spam@feldhost.cz